SFR News


Bielskie bajki w polskich muzeach
2018-03-14

Coraz popularniejsze stają się pokazy bajek w polskich muzeach. Studio Filmów Rysunkowych podpisało w tej sprawie umowy z Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Muzeum Narodowym w Krakowie, a wkrótce podobne porozumienie zostanie podpisane z Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku.

W ramach wystawy „TERAZ KOMIKS!” w Muzeum Narodowym w Krakowie pokazywany jest film "Przygody Profesora Nerwosolka". wystawa rozpoczęła się 2 marca i potrwa do 22 lipca.

Z kolei Muzeum Miedzi w Legnicy wspólnie z Muzeum dobranocek organizują wystawę Dobranocek w terminie od marca do czerwca 2018 roku. Na ekspozycję złożą się plakaty, karty pocztowe, okładki płyt winylowych, lalki itp. Na planszach edukacyjnych prezentowana będzie historia animacji filmowej. Dużą atrakcją wystawy będą projekcje bajek, które powstały w bielskiej wytwórni: „Chory ząb” (z serii o Bolku i Lolku), „Reksio i jamnik”, „Myszka i mucha” oraz „Pampalini i krokodyl”.

W kwietniu natomiast ma rozpocząć się bajkowa wystawa w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tam najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć trzy nasze filmy: "Czerwony Kapturek" (z serii o Bolku i Lolku"), "Reksio i ufo", "Smok expedition" (z serii "Porwanie Baltazara Gąbki").